Mysağlık
Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

Mysağlık
Hoşgeldiniz
Mysağlık
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yıldız Teknik Üniversitesi - İstanbul

Yıldız Teknik Üniversitesi - İstanbul Empty Yıldız Teknik Üniversitesi - İstanbul

Mesaj tarafından Dr.House Cuma Ekim 08, 2010 4:14 pm

KİMLİK KARTI:
Rektör: Prof. Dr. Ayhan Alkış
İletişim bilgileri: YTÜ Merkez kampüsü barbaros bulvarı Yıldız- İst.
Tel: 0 212 259 70 70
Faks: 0 212 261 42 84
Öğrenim dili: Türkçe
Türü: Devlet

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 8
Enstitü: 2
Öğrenci sayısı: 16355
Akademik personel: 1028

Rektör Prof. Dr. Aylan Alkış; "Çağdaş yüksek eğitim öğretim hizmeti vermek, türk toplumunun uluslararası düzeyde rekabet gücünü arttırmak, Türkiye'nin bilim ve teknoloji hazinesine katkıda bulunmak amacındayız." Köklü eğitim kurumlarımızdan Yıldız Teknik Üniversitesi, özellikle son yıllarda hızlı yükselişiyle dikkat çekiyor. İstanbul'un merkezinde, yeşillikler içindeki Yıldız kampüsüne ulaşım oldukça kolay.
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri önce hazırlık sınıfına alınıyor ve 1 yıllık yabancı dil eğitimi görüyorlar. Daha sonra da yabancı dil destekli Türkçe eğitim alıyorlar. Son 4 yarıyılda yine yabancı dilde mesleki terminoloji dersi veriliyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bilimsel bir araştırmayı başlatabilecek ve yürütebilecek düzeyde bilgisayar destekli laboratuvarlar ve atölyeler bulunuyor.
YTÜ'nün Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan devraldığı kız öğrenci yurdunda 700 öğrenciye hizmet veriliyor. Öğrenciler Kredi ve yurtlar Kurumu yurtlarından da faydalanabiliyorlar.

BURSLAR: Üniversite en az 2 bin öğrenciye burs verileceğini belirtiyor. İlk 3 tercihine YTÜ bölümlerini yazan ve bu tercihlerden birini kazanarak kayıt yaptıran öğrencilerin tümüne burs veriliyor. Bu guruba girmeyen ancak burs isteyen öğrenciler de değerlendirmeye alınarak koşulları uygun olanlara burs veriliyor. Ayrıca bazı araştırma projelerinde görev alan öğrencilere de ödeme yapılıyor.

SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLER: Beden Eğitimi bölümünde tüm bölümlerin öğrencileri spor hocaları başkanlığında çalışmalarını sürdüyor. Üniversitede 1 kapalı spor salonu, 2 açık spor sahası ve 1 spor merkezinde öğrenciler basketbol, hentbol, voleybol, judo, tekvando, güreş, masa tenisi dallarında spor yapıyorlar. Üniversitede dağcılıktan politikaya, inşaattan münazaraya kadar 20'yi aşkın alanda öğrenci kulüpleri bulunuyor.
Dr.House
Dr.House
Admin
Admin

Koç Mesaj Sayısı : 816

https://mysaglik.yetkinforum.com

- Similar topics