Mysağlık
Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

Mysağlık
Hoşgeldiniz
Mysağlık
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kültür Üniversitesi - İstanbul

Kültür Üniversitesi - İstanbul Empty Kültür Üniversitesi - İstanbul

Mesaj tarafından Dr.House Cuma Ekim 08, 2010 4:32 pm

KİMLİK KARTI:
Kuruluşu: 1997
Rektör: Prof. Dr. Önder Öztunalı
İletişim bilgileri: E-5 karayolu üzeri no: 22 Şirinevler-İstanbul
Tel: 0 212 451 40 90
Öğrenim dili: İngilizce
Türü: Vakıf

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 4
YO: 2
Akademik personel: 121

Rektör Prof. Dr: Önder Öztunalı: "Kültür Üniversitesi'nde dilediğiniz yükseköğretim programlarından birini seçerek geleceğinizle ilgili umutlarınızı gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Yapacağınız seçimde üniversitemizi ilk tercih olarak dikkate almanız bu yönde büyük önem taşıyor."
Kültür Üniversitesi son yıllarda açılmaya başlayan "apartman üniversitelerine" bir örnek. Üniversite şehrin en işlek yerinde yol üzerinde bulunuyor. Bir apartman görünümündeki üniversitenin Esenyurt'ta kampüs alanı yapılanması için çalışmaları sürdürülüyor.
İstanbul Kültür Üniversitesi'nde yıl içinde yeterince başarılı olamayan öğrenciler yaz aylarında sekiz haftalık yaz okullarına devam edebiliyorlar. Yaz okullarında üniversitenin öğretim üyeleri dışında yurt dışı üniversitelerden davet edilen öğretim üyeleri de ders veriyor. bu okullardaki başarı, öğrencilerin bir üst sınıfın derslerine devam edebilmelerini sağlıyor.
Üniversitede fikir ve düşünce kulübü, güzel sanatlar kulübü, spor kulübü, bilgisayar kulübü ve ekonomi kulübü bulunuyor. Üniversitenin kendisine ait yurdu bulunmuyor.
Dr.House
Dr.House
Admin
Admin

Koç Mesaj Sayısı : 816

https://mysaglik.yetkinforum.com

- Similar topics