Mysağlık
Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

Mysağlık
Hoşgeldiniz
Mysağlık
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fırat Üniversitesi -Elazığ

Fırat Üniversitesi -Elazığ Empty Fırat Üniversitesi -Elazığ

Mesaj tarafından Dr.House Cuma Ekim 08, 2010 11:21 pm

KİMLİK KARTI:
Kuruluşu: 1975
Rektör: Prof. Dr. Eyüp İspir
İletişim bilgileri: Prof. Dr. Eyüp İspir
Tel: 0 424 237 00 00
Faks: 0 424 212 27 17
Öğrenim dili: Türkçe
Türü: Devlet

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 8
Enstitü: 3
YO: 12
Öğrenci sayısı: 12086
Akademik personel: 1190

Rektör Prof. Dr. Eyüp İspir: "Amacımız öğrencilerimizi Türkiye Cumhuriyeti devleti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen, ****** Inkılap ve ilkeleri doğrultusunda Türk Milleti'nin milli, ahlaki, kültürel değerlerini taşıyan vatandaşlar olarak yetiştirmektir."
Köklü bir geçmişi olan Fırat Üniversitesi, rektörlük ve mühendislik kampüsü olmak üzere toplam 2.198.797 metre kare yüz ölçümündeki alanlar üzerine kurulu. Halen eğitim öğretim yapılan Su Ürünleri Fakültesi dışında tüm fakülteler tamamlanan binalarında eğitim öğretim yapıyor. Merkez kütüphanede 80 bin 579 kitap bulunuyor. Ayrıca toplam 581 süreli yayın abonesi olan kütüphanede, 20 personel görev yapıyor.
Üniversite yerleşimi itibariyle şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Öğrencilerin ulaşım ihtiyaçlarını yaya olarak kolaylıkla sağlamalarına rağmen şehirle bağlantıyı daha çabuk sağlayan imkanları da öğrencilerin kullanımına sunuyor.

BURSLAR: Üniversitede öğrenim gören öğrencilere FÜGEM tarafından 8 ay boyunca karşılıksız burs veriliyor. Ayrıca maddi durumu kötü olan öğrencilere de bir defaya mahsus olmak üzere maddi destek sağlanıyor. Fırat Üniversitesi Kadınlar kolu burs konusunda büyük destek sağlıyor. Geçen yıl 100 öğrenciye burs veren kadınlar kolu bunların dışında zor durumda kalmış veya yardım istemiş olan öğrencilere de bir defaya mahsus olmak üzere yardımda bulunuyor.
Dr.House
Dr.House
Admin
Admin

Koç Mesaj Sayısı : 816

https://mysaglik.yetkinforum.com

- Similar topics