Mysağlık
Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

Mysağlık
Hoşgeldiniz
Mysağlık
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pamukkale Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi Empty Pamukkale Üniversitesi

Mesaj tarafından Dr.House Salı Ekim 05, 2010 10:06 am

Tarihçe

Pamukkale Üniversitesi, 1992 yılında Denizli’de kurulmuştur. Üniversitenin çekirdek yapısını, 1992 yılına kadar Dokuz Eylül Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Denizli Mühendislik Fakültesi, Eğitim Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Denizli Tıp Fakültesi oluşturmuştur. Genç yaşına rağmen hızla gelişerek, 2009-20010 öğretim yılı itibariyle, 31.174 öğrenci, 1417’i akademik, 1034 idari olmak üzere 2451 çalışana ulaşmıştır. 17 yıllık eğitim hizmetinde 28.912 mezun vermiştir.

Üniversitemiz bünyesinde bugün 3 enstitü, 7 fakülte, 5 dört yıllık yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Bu kurumlar tıp, mühendislik, iktisadi idari bilimler, fen bilimleri, sosyal bilimler, güzel sanatlar, eğitim bilimleri ve teknik eğitim gibi birbirinden farklı alanlarda ülkemizin ihtiyaç duyduğu çağdaş, bilgili, yaratıcı ve girişimci genç beyinler yetiştirmektedir.

Fakülteler

Eğitim Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Teknik Eğitim Fakültesi
Tıp Fakültesi

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksek Okullar

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik Yüksekokulu
Denizli Sağlık Yüksekokulu
Spor Bilimleri Ve Teknolojisi Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
Acıpayam Meslek Yüksekokulu
Bekilli Meslek Yüksekokulu
Buldan Meslek Yüksekokulu
Çal Meslek Yüksekokulu
Çivril Meslek Yüksekokulu
Denizli Meslek Yüksekokulu
Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Honaz Meslek Yüksekokulu
Kale Meslek Yüksekokulu
Tavas Meslek Yüksekokulu
Dr.House
Dr.House
Admin
Admin

Koç Mesaj Sayısı : 816

https://mysaglik.yetkinforum.com

Pamukkale Üniversitesi Empty Geri: Pamukkale Üniversitesi

Mesaj tarafından Dr.House Cuma Ekim 08, 2010 4:22 pm

KİMLİK KARTI:
Kuruluşu: 1992
Rektör: Prof. Dr. Hasan Kazdağlı
İletişim bilgileri: Pamukkale Üniversitesi İncilipınar- Demizli
Tel: 0 258 212 55 55
Faks: 0 258 212 55 30
Öğrenim dili: Türkçe
Türü: Devlet

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 5
Enstitü: 3
YO: 7
Öğrenci sayısı: 9282
Akademik personel: 647

Rektör Prof. Dr. Hasan Kazdağlı: "Üniversitemiz ******'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmek, bilgi çağına geçiş sürecinde çağdaş bir eğitim kurumu olarak yerini alabilmek ve bu sürece etkin bir şekilde katkıda bulunabilmek için bilimin yol göstericiliğinde ilerlemektedir."
Mesleğini dünyanın her yerinde başarı ile icra edebilecek nitelikte gençler yetiştirmek, temel ve uygulamalı bilimlerde evrensel ölçülerde araştırmalar yapmak ve toplumumuzun kültürel gelişmesine katkıda bulunmak amacında olan Pamukkale Üniversitesi, Denizli'de yer alıyor. 3 kampüsten oluşan üniversitede öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda barınıyorlar. Üniversite kütüphanesinde 21. 562 kitap, 635 başlık dergi, 14 cd- rom ve 20 görsel kaset bulunuyor.
Üniversitenin ulaşım sorunu bulunmuyor. Gerek okul gerekse şehir içi ulaşım, belediye otobüsü, minibüslerle sağlanıyor. Yurtlarda kalan öğrencilerin öğrenim gördükleri okullara ulaşımı, yurt önünden geçen belediye otobüsü ve minibüs ile sağlanıyor. Öğrencilerin tedavileri Mediko Sosyal Merkezi tarafından yapılıyor. Tedavileri gerek görüldüğünde ise üniversitenin Tıp Fakültesi'ne sevk edilerek tedavilerine devam ediliyor.
Dr.House
Dr.House
Admin
Admin

Koç Mesaj Sayısı : 816

https://mysaglik.yetkinforum.com

- Similar topics