Mysağlık
Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

Mysağlık
Hoşgeldiniz
Mysağlık
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çankaya Üniversitesi - Ankara

Çankaya Üniversitesi - Ankara Empty Çankaya Üniversitesi - Ankara

Mesaj tarafından Dr.House Cuma Ekim 08, 2010 11:29 pm

KİMLİK KARTI:
Kuruluşu: 1997
Rektör: Prof. Dr. Kemal Güçlüol
İletişim bilgileri: Öğretmenler cd. 112/2 Yüzüncüyıl Balgat- Ankara
Tel: 0 312 286 85 91
Faks: 0 312 285 96 31
Öğrenim dili: İngilizce
Türü: Vakıf

Prof. Dr. Kemal Güçlüol; "Çankaya Üniversitesi, Çankaya kavramı ve olgusu ile Çankaya adının ve bu arada Çankaya adıyla özdeşleşen ****** Türkiye'sinin kurulup çağdaş bir yapıya kavuşarak bugünlere gelişindeki yer ve anlamının her zaman idrak ve sorumluluğu içinde olacaktır."
Çankaya Üniversite'si Ankara'nın merkezinde bulunuyor. Fen- Edebiyat , Hukuk, İktisadi ve İdari S Bilimler, Mühendislik- Mimarlık Fakülteleri ile Çankaya Meslek Yüksekokulu'ndan oluşan üniversitede eğitim dili Hukuk Fakültesi dışında İngilizce yapılıyor. İngilizce dil bilgisi yetersiz öğrenciler için bir yıl hazırlık okulunda eğitim yapılıyor. Üniversitede her öğrencinin danışman öğretim üyesi bulunuyor.
Eğitim öğretim ücretli olan Çankaya Üniversitesi'nde öğrenim ücreti tüm bölümler, Meslek Yüksekokulu ve Hazırlık Sınıfı için KDV hariç 4500 Dolar karşılığı Türk lirası olarak belirlendi. 1 şubat 2000 tarihindeki Merkez Bankası eektif satış kurundan hesaplanarak TL olarak öğrenci tarafından ödenecek. 1374 öğrencisi bulunan üniversiteye yeni 790 öğrenci alınacak.

BURSLAR: Burslu programlara yerleştirilen öğrencilerden M puan türünde Türkiye genelinde ilk 20000 içinde yer alanlara yıl sonundaki genel not ortalaması 4 üzerinden 3 altına düşmediği sürece ayrıca her yıl 9 ay süreyle ayda 100 milyon lira, 2001- 4000 arasında yer alanlara ayda 50 milyon liralık başarı bursu veriliyor. Her akademik yıl sonunda yapılacak değerlendirmeye göre de üstün başarı gösteren öğrencilere o yılı izleyen öğretim yılı için geçerli olmak üzere karşılıksız Akademik Başarı bursu veriliyor.
Dr.House
Dr.House
Admin
Admin

Koç Mesaj Sayısı : 816

https://mysaglik.yetkinforum.com

- Similar topics